Producent namiotów halowych – co powinien zagwarantować przedsiębiorcom?

Producent namiotów halowych - co powinien zagwarantować przedsiębiorcom?

Szybki rozwój działalności, wzrost zamówień, a co za tym idzie nagła potrzeba posiadania nowej przestrzeń użytkowej. Budowa hal przemysłowych typowo namiotowych w tym scenariuszu wydaje się strzałem w dziesiątkę, który z pewnością przebija tradycyjne budownictwo.

Nie tylko są one o wiele tańsze, ale i ich montaż jest znacznie prostszy, dzięki czemu można szybciej zacząć je eksploatować. Na rynku firmy mogą wybierać między licznymi producentami, którzy podejmują się produkcji i montażu określonych hal przemysłowych. Czym powinni odznaczać się prawdziwi profesjonaliści?

Budowa hali przemysłowej – informowanie o procedurach

Trzeba być szczerym z samym sobą – budowa hal przemysłowych nie jest łatwym zagadnieniem i nie każdy musi się na nim znać. Od tego są odpowiedni fachowcy, którzy powinni dołożyć wszelkich starań, by ich klient nie tylko czuł, że powierzył ważne zadanie sprawdzonym ludziom, ale i wiedział, o jakie dokumenty oraz inne procedury powinien się zatroszczyć.

Jest to bardzo istotne, gdyż w przypadku, kiedy chodzi o  np. namioty przemysłowe całoroczne, to:

  • należy zdobyć dokumenty, na których znajdują się informacje odnośnie warunków zabudowy (zagospodarowanie przestrzenne),
  • trzeba stworzyć projekt budowlany i uzyskać pozwolenie na budowę,
  • niezbędna jest na placu, gdzie stawiana jest konstrukcja, obecność kierownika budowy (prowadzi on dziennik) oraz inspektora nadzoru,
  • trzeba liczyć się z tym, że pozwolenie na użytkowanie danego obiektu jest wymagane.

Udziela profesjonalnych rad

Budowa hal przemysłowych namiotowych to inwestycja, która (jeśli dobrze zostanie zaplanowana) sprawdzi się niezawodnie na przestrzeni wielu lat.

Właśnie dlatego, zgłaszając się do producenta zajmującego się tego typu konstrukcjami, należy podać mu jak najwięcej informacji, aby ten mógł dobrać konkretną ofertę do wymagań danego inwestora.

W oparciu o dane będzie on w stanie zaproponować odpowiedni szkielet, poszycie, rozmiary konstrukcji oraz różne usprawnienia, do których można zaliczyć chociażby dach z tkaniny, przepuszczającej światło (dzięki temu na hali zaoszczędzi się na prądzie), czy też ogrzewanie.

Może Ci się również spodoba