Jak zaoszczędzić na nowej powierzchni pod produkcję?

Jak zaoszczędzić na nowej powierzchni pod produkcję?

Budowa hal przemysłowych dla przedsiębiorstwa, które prężnie się rozwija, to tylko kwestia czasu, o czym przekonała się niejedna firma. Dlatego też zawczasu należy pomyśleć o rozwiązaniach, które nie tylko pomogą uporać się z brakującym miejscem, ale i będą przynosić większe zyski, niż tradycyjne budownictwo, które powoli odchodzi w niepamięć.

W dzisiejszych czasach na plan pierwszy wysuwają się namioty przemysłowe. Dlaczego są one bardziej opłacalne niż ceglane konstrukcje?

Mniejsze rachunki za prąd

Bardzo mała grupa ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że budowa hali przemysłowej typowo namiotowej wiąże się z ukrytymi i nieoczywistymi na pierwszy rzut oka oszczędnościami. Konstrukcje takie mogą być przeznaczone między innymi pod:

  • warsztaty, lakiernie, myjnie,
  • punkty serwisowe, usługowe.

Wymienione działalności to raptem kilka przykładów, które można znaleźć w różnych gałęziach gospodarki. Mają one jednak wspólny mianownik, a mianowicie prosperują w ciągu dnia.

Aby zaoszczędzić np. na prądzie, taka konstrukcja może posiadać dach, który wykonany zostanie z tkanin, przepuszczających światło. Jest to z pewnością opłacalne rozwiązanie.

Mniej kosztowne surowce

Budowa hal przemysłowych, zwłaszcza tych ceglanych, od zawsze kojarzyła się z dużymi nakładami gotówki. W momencie, kiedy aktualnie wszystkie ceny materiałów budowlanych poszły w górę, jest to jeszcze bardziej kosztowna inwestycja.

Dlatego też między innymi namioty przemysłowe stały się tak popularną alternatywą. W zależności od ich zastosowania można wybrać ich rodzaj szkieletu, poszycia, rozmiaru itd.

Powstanie dzięki temu obiekt dostosowany do potrzeb inwestora, który nawet w trakcie eksploatacji da się dowolnie przekształcać: powiększać, pomniejszać, przestawiać itd. Dzięki takiej mobilności można w przyszłości zaoszczędzić na modernizacji konkretnych obiektów.

Może Ci się również spodoba